Trakai

Trakai - į vakarus nuo Vilniaus esantis miestas, apsuptas keturių ežerų. Miestas įsikūręs pusiasalyje, kurio krantus skalauja Galvės, Totoriškių, Gilužio ir Bernardinų (Lukos) ežerai.
Trakų pavadinimas anksčiau priklausė Seniesiems Trakams, esantiems už 4 km į pietryčius nuo Trakų. Šis pavadinimas kilęs nuo žodžio trakas (pakilesnė vieta miške, iškirsta ar išdegusi miško vieta), kadangi manoma, jog toje vietovėje Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas buvo nurodęs iškirsti mišką ir pastatyti pilį, į kurią buvo perkelta LDK sostinė. Vėliau kunigaikščio Kęstučio iniciatyva dabartinių Trakų vietovėje buvo pastatyta pusiasalio pilis. Antroji (salos) pilis tapo kunigaikščio Vytauto Didžiojo rezidencija.
14 a. pabaigoje Trakuose apsigyveno karaimai, kuriuos į Lietuvą iš Krymo atsivežė Vytautas Didysis. 15 a. pradžioje Trakai tapo nemažu miestu, ir 1409 m. jiems suteiktos Magdeburgo teisės. Tačiau 16-17 a. Trakų kaip svarbaus politinio, prekybos ir kultūros centro reikšmė sumenko.
Trakai - Lietuvos urbanistikos paminklas. 2008 m. miestui suteiktas kurortinės teritorijos statusas. Tai viena mėgstamiausių trumpalaikio poilsio vietų Lietuvoje.

Trakų turizmo informacijos centras
Vytauto g. 69, Trakai
Tel. +370-528-51934
http://www.trakai.lt

Informacija internete
Žemėlapiai

  Informacija atnaujinta 2012-07-09