Praha Kalėdoms

Dar užužpernai nukakus paslampinėt į Londoną sausio mėnesį sakiau, kad daugiau žiemą tai niekur kojos iš namų nekelsiu. Aha, kurgi ne! Dabar jau aiškėja, kad tas kartas buvo tik pradžia :).
Tai va, šiemet Kalėdų sostinė - Praha. Turėjo būti Stokholmas, bet šitą teko atidėti geresniems laikams, t.y. kai Ryanair'as įtrauks jį į savo žiemos sezono skrydžių tvarkaraštį.
Nėra objektyvios priežasties, kodėl būtent Praha. Čia taip (sėkmingai) akys užkliuvo už skrydžio kainos, tai kodėl gi ne.

Bilietai ir kiti namų darbai

Iš Vilniaus tiesiai į Prahą skraidina Air Lituanica. Nuo 149 lt. Kaina jau su mokesčiais ir net bagažu, nes jie ten nesismulkina, nori tu, ar nenori, įtraukta į kainą vienas registruojamas vienetas 23 kg svorio. Na ką, tai skrisim civilizuotai, nesitampant paskui save ir negrūdant po sėdyne ar į viršutinį dėklą į 55x40x20cm sukimšto tilpusio asmeninio turto :).
Per booking.com galima rasti įvairių pasiūlymų nakvynei. Lieka išsirinkti, kokių paslaugų tikimės. Pavyzdžiui, miesto centre yra hostelių (turinčių dviviečių arba keturviečių kambarių), tokiu atveju lankytinos vietos bus pasiekiamos per keletą minučių pėsčiomis. Tačiau už panašią kainą galima rasti ir viešbučių, keliolikos minučių tramvajumi atstumu.

Miesto kortelė ir viešasis transportas

Praha siūlo 2/3/4 dienų trukmės miesto kortelę (Prague Card) su/be transporto bilieto. Įsigijus kortelę, galima nemokamai apsilankyti 40-yje žymiausių miesto vietų bei pasinaudoti dviejų valandų trukmės apžvalgine ekskursija autobusu. Dar 30-yje turizmo objektų suteikiamos nuolaidos. Taip pat priklauso dovana - 150 puslapių turisto vadovas. Jei teisingai supratau, kortelę galima pasiimti anksčiau, tačiau prieš pirmo objekto lankymą ant jos reikia užrašyti datą, ir nuo tos dienos skaičiuosis kortelės galiojimo trukmė.
Žinoma, nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Kortelė kainuoja gana nemažai, todėl reikia iš anksto pasvarstyti, kokius objektus ketinama aplankyti bei kiek kainuoja jų lankymas, ir paskaičiuoti, ar kortelė atsipirks. Tas pats galioja transporto bilietui - jeigu apsistojote miesto centre ir viešuoju transportu važiuosite tik kokį vieną kartą, tai užteks įsigyti vienkartinį, o ne kelių dienų bilietą.
Vienkartiniai viešojo transporto bilietai yra 30 arba 90 minučių trukmės. Juos įsigyti galima bilietų automatuose, turizmo informacijos centruose, o antrąjį, t.y. 90-ties minučių, ir tiesiai iš vairuotojo. Patogu tai, kad tie patys bilietai yra skirti visoms transporto rūšims (metro/tramvajus/autobusai). Bilieto galiojimo periodu galite keisti tiek maršrutus, tiek transporto priemones. Žodžiu, jei spėjate, galite persėsti iš autobuso į metro ir visaip kitaip atvirkščiai ir panašiai.