Panevėžys

Panevėžys - miestas Šiaurės Lietuvoje, įsikūręs prie Nevėžio upės. Nuo jos ir kilęs miesto pavadinimas. Tai vienas iš didžiųjų Lietuvos miestų, Aukštaitijos sostinė.
Istoriniuose šaltiniuose Panevėžys pirmą kartą minimas 1503 metų rugsėjo 7 d., kai Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Ramygalos bažnyčios klebonui padovanojo žemes tarp Nevėžio ir Lėvens upių. Šioje vietoje 1507 m. buvo pastatyta bažnyčia, šalia kurios dešiniajame Nevėžio krante ėmė kurtis miestas (dabartinis senamiestis). 1661 m. miestui buvo suteikta savaitinio turgaus ir kasmetinių mugių teisė. 1548 m. minimas Naujasis Panevėžys (dabartinis naujamiestis), kuris įsikūrė kairiajame Nevėžio krante.
Panevėžys - ne tik pramonės miestas, bet ir kultūros bei meno židinys. Mieste daug muziejų, galerijų, teatrų. Kartais jis net vadinamas teatrų miestu, garsiausi kurių - J.Miltinio dramos teatras bei Lėlių vežimo teatras. Taip pat populiarios tapybos, fotografijos, tautodailės galerijos. Esama technikos paminklų - tai Siaurukas (siaurasis geležinkelis). Siauruku rengiamos šventinės kelionės iš Panevėžio geležinkelio stoties.

Panevėžio turizmo informacijos centras
Laisvės a. 11, Panevėžys
Tel. +370-45-508081
http://www.panevezystic.lt

Informacija internete
Žemėlapiai

  Informacija atnaujinta 2008-07-30