Miškas visiems

Šventosios girininkijoje, netoli Būtingės gyvenvietės, miške slepiasi poilsiavietė "Miškas visiems". Ją surasite važiuodami Liepojos plentu nuo Šventosios Latvijos link. Pravažiavę tiltelį, dešinėje pusėje pamatysite Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčią - sukite dešinėn į keliuką prieš pat ją. Čia pamatysite informacinius stendus, kurie nukreips norima linkme. Poilsiautojams įrengtos pavėsinės, laužavietės, vaikams - žaidimų aikštelės. Iš čia keliaukite pasivaikščioti Šventosios miško takais - jūsų laukia "Takas dideliems ir mažiems", "Mįslių šlaitas", "Ežio takas", "Ežiuko takelis" bei informacinis-pažintinis miško takas.
Tik nepamirškite pasirūpinti apsauga nuo uodų! Be to, vietomis labai įkyrios skruzdės.

Būtingės bažnyčia Poilsiavie​tė Miškas visiems

Takas dideliems ir mažiems buvo įrengtas 1977 m. visai kitoje Šventosios miško vietoje. Tačiau 1998 m. miškas toje vietoje buvo grąžintas savininkams, ir taką teko iškelti. Dalis skulptūrų buvo perkelta į naująją vietą, o kitos, matyt, tiesiog supuvo ir nebuvo atstatytos.

Takas dideliems ir mažiems Takas dideliems ir mažiems Takas dideliems ir mažiems Takas dideliems ir mažiems Takas dideliems ir mažiems Takas dideliems ir mažiems

Mįslių šlaitas patiks mažiesiems gudragalviams. Senvagės šlaite sustatytos medinės lentelės su iškaltomis mįslėmis. Teks pasukti galvą, beieškant atsakymų!

Mįslių šlaitas

Ežio takas - taip pat galvosūkių mėgėjams arba tiesiog gamtos žinovams. Iškaba tako pradžioje byloja - "Jeigu gerą kelią pasirinksi - teisybę sužinosi. Jeigu suklysi - atgal grįžti gausi". Taigi, norint nenuklysti, teks teisingai atsakyti į klausimus (pvz., "Kokio medžio lazda galima užmušti velnią?") ir keliauti pasirinktojo atsakymo kryptimi (į šį klausimą pateikiami atsakymų variantai "ąžuolo", siūlantis eiti į kairę, arba "šermukšnio", į dešinę).

Ežio takas Ežio takas Ežio takas

Ežiuko takelis - labirintų mėgėjams. Čia taip pat pateikiami klausimai su dviem įėjimais į labirintą, iš kurio išeisite tik jei pasirinkote teisingo atsakymo kryptį.

Ežiuko takelis Ežiuko takelis Ežiuko takelis

Miško takas - informacinis-pažintinis takas, vedantis link šaltinio. Sužinosite apie miškus, medieną, senovinius orų spėjimo būdus, miško augalus bei gyventojus. Yra įrengti suoliukai ir pavėsinės. Pusiaukelėje rasite tyro vandens šaltinį.

Mišką sodinančio​m rankom Pavėsinė Liepa Miško takas Miško takas Šaltinis

Pavyzdžiui, eidami taku, sužinosite:
  • miškai užima 32% žemės ploto;
  • pasaulio laikraščiams kasmet reikia 30 mln. hektarų miško;
  • jei vakare žiogas tyli - lis;
  • jei gegutė kukuoja - bus giedra;
  • jei virš miško rytinis rūkas - reikia eiti grybauti.

Na o šiame puslapyje galite pasižiūrėti, kaip Takas dideliems ir mažiems atrodė 1997 m.


Informacija atnaujinta 2011-03-10