Maišiagala

Maišiagalą rasite už 25 km nuo Vilniaus, prie kelio Vilnius - Panevėžys (A2). Miestelio pietvakariuose yra piliakalnis, ant kurio stovėjusi pilis, manoma, priklausė vidiniam Vilniaus gynybinių pilių žiedui. O tuometinė Maišiagalos bažnyčia (pastatyta 1387 m.) buvo viena iš septynių pirmųjų bažnyčių Lietuvoje.
Maišiagalos pavadinimas kildinamas nuo asmenvardžio Maišys, Maišelis. Nors yra sakoma, jog vietos grafui sugalvojus statyti pilį ir liepus supilti tai piliai kalną, žmonės nešę smėlį maišais, tai vienam tas maišas praplyšo, o žmogus sušuko "maišo galas". Tai toks ir pavadinimas - Maišiagala.
Maišiagala rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 1254 metų, pilis - nuo 1365 metų. Lietuvai priėmus krikštą (1387 m.), įkurta bažnyčia su parapija. 1521 m. Maišiagala minima jau kaip miestas. 1575 m. suteikta prekymečio privilegija, 1792 m. - miesto teisės. 1920 - 1939 metų laikotarpiu Maišiagala priklausė Lenkijai.
Maišiagalos simbolis - šv. Antanas, vaizduojamas miestelio herbe. Šv. Antano pagalbos meldžiama bet kokia proga - ir didžiausioje bėdoje, ir kasdienėse smulkmenose. Tačiau Maišiagalai šis simbolis pasirinktas greičiausiai ne dėl kurios nors šv. Antano globojamų sričių. Viena iš versijų - asmenvardis. "Galbūt jo parinkimą nulėmė miesto teises išrūpinusio Antano Perkovskio vardas, be to, Antano vardą turėjo ir keli kiti Maišiagalos pareigūnai, pavyzdžiui, vaitas Antanas Gruževskis, burmistras Antanas Stravinskis",- rašo piligrimai.lt.

Informacija internete
Žemėlapiai

  Informacija atnaujinta 2015-08-03