Kernavė. Lankytinos vietos

Atvykę į Kernavę automobiliu, stovėjimo aikštelę rasite greta Kernavės kapinių, Vilniaus ir Traidenio gatvių sankirtoje. Nuo čia Kernavės piliakalnių link veda pėstiesiems skirta Kerniaus gatvė.

Kerniaus  g. 4a, kartu su Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, įsikūręs Kernavės Archeologijos ir istorijos muziejus. Muziejuje sukaupti archeologijos, istorijos, etnografijos, numizmatikos, dokumentų, fotografijų, knygų rinkiniai.

Kerniaus g. 4a, Kernavė, tel. +370-382-47385
http://www.kernave.org, http://www.muziejai.lt
Nuo 2005 m. ekspozicija rekonstruojama ir muziejus neveikia.

Kernavės muziejus

Jei pasuksite į šoną, į Mindaugo gatvę, čia rasite Jono Pivoro armonikų muziejų (Mindaugo g. 4). Kernaviškis muziejaus steigėjas renka ir eksponuoja savo krašto muzikantų instrumentus, apie kiekvieną kurių gali papasakoti jo istoriją.

Mindaugo g. 4, Kernavė, tel. +370-382-47396

Muziejus Armonika Muziejus Armonika Muziejus Armonika

Kerniaus gatvės gale pasitinka Mozės, laikančio akmenines plokštes su dešimčia Dievo įsakymų, skulptūra, stovinti Kernavės bažnyčios priešakyje. Dešinėje - Geležinio vilko skulptūra.

Kernavės bažnyčia Mozė Geležinis vilkas Bažnyčios vartai Kernavės bažnyčia

Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (Kerniaus g. 6) pastatyta 1920 m., yra mūrinė, neogotikinio stiliaus, vidus trijų navų. Šventorių juosia mūrinė tvora su smailiaarkiais vartais.
Bažnyčios šventoriuje - Kryžiaus kelias, skirtas šv. Kazimiero mirties 500 m. bei Lietuvos krikšto 600 m. jubiliejams atminti. Kryžiaus stočių paveikslai sudėti iš akmenukų. Šias mozaikas sudėjo dailininkė K.J. Grišiūtė.
Vienoje bažnyčios vartų pusėje - Kernavės herbo kripta, kitoje - jubiliejinio 600 metų krikščioniškos Lietuvos kryžiaus kripta.

Kernavės herbo kripta Lietuvos krikšto kripta Kryžiaus kelio mozaika Kryžiaus kelio mozaika Kryžiaus kelio mozaika Kryžiaus kelio mozaika

Šalia bažnyčios - klebonija, kurios kieme yra paminklas LDK kunigaikščiui Vytautui Didžiajam, Švč. Mergelės Marijos skulptūra, mažoji Jeruzalė, Lietuvos kontūrų formos baseinas. Šis Lietuvos "žemėlapis" geriausiai matomas iš aukštai - iš paukščio skrydžio arba nuo klebonijos stogo.

Kernavės klebonija Kernavės klebonija Vytautas Didysis Lietuvos formos baseinas Švč. Mergelei Marijai 2000 Mažoji Jeruzalė

Bažnyčios ir klebonijos pašonėje - dvi koplytėlės, medinė ir mūrinė. Medinė 18 a. pabaigos koplytėlė suręsta iš tašytų rąstų. Ji buvo nupirkta iš Kernavėlės dvaro ir perkelta į senosios bažnyčios šventorių. Mūrinė 19 a. koplytėlė yra klasicistinio architektūros stiliaus. Viduje yra altorius, o rūsyje - Riomerių - Puzinų giminės mauzoliejus.
Greta jų galima apžiūrėti išlikusius senosios bažnyčios pamatus. Buvusioje altoriaus vietoje pastatytas kryžius. Netoli, už medinės koplytėlės, tarp medžių slepiasi bažnyčios reliktų muziejus, įkurtas 1995 m.

Dvi bažnyčios Senoji bažnyčia Mūrinė koplyčia Medinė koplyčia Bažnyčios reliktų muziejus

Šalia medinės koplytėlės įrengta Kernavės piliakalnių ir Pajautos slėnio apžvalgos aikštelė. Takelis iš jos veda piliakalnių link ir kviečia į juos įkopti.

Kernavės piliakalniai


Informacija atnaujinta 2010-03-16