Kaunas. Santakos parkas

Senamiesčio kaimynystėje, Nemuno ir Neries santakoje, nuo Kauno pilies iki Vytauto bažnyčios besitęsianti teritorija - tai Santakos parkas.

Santakos parkas Santakos parkas Žaidimų aikštelė Kartu mylim Kauną

Parko rytinėje pusėje pamatysite Kauno pilį - seniausią mūro pilį Lietuvoje, pastatytą 14 amžiuje. Pilies prieigose, galbūt čia buvusio gynybinio griovio vietoje, rengiamos įvairios šventės. O truputį paėjus takeliu santakos link - vaikams įrengta žaidimų aikštelė su čiuožyklomis ir sūpynėmis. Santakos stadione rengiami koncertai. Kitoje parko pusėje, arčiau Vytauto bažnyčios, prie Nemuno įrengtas amfiteatras, taip pat siūlantis apsilankyti įvairuose renginiuose. Greta amfiteatro veikia kavinukė.

Kauno pilis Senamiesčio stogai Vytauto bažnyčia Vytauto Didžiojo tiltas

Parkas yra nedidelis, trikampio formos. Pagrindinė alėja sukasi nuo Kauno pilies, pro upių santaką, iki Vytauto bažnyčios. Pailsėti pakvies mediniai suoliukai, savo forma primenantys mažą laivelį - tarsi siūlydami paplaukioti didžiąja Lietuvos upe.
Atskiras takelis veda iki pat Neries ir Nemuno susiliejimo vietos. Ryškiai mėlyna spalva pasidabinusi Neris, kaip tikra dama, ir kiek pilkesnis, santūresnis Nemunas susitinka ir toliau tęsia savo kelionę jau dviese. Gera stabtelėti palydėti jų tėkmės ir karštą vasaros dieną atsigaivinti nuo vandens pučiančiu vėjeliu.

Poilsiui Sporto aikštynas Popiežiaus kalnelis Santaka


Informacija atnaujinta 2010-10-10