Kaunas. Panemunės parkas

Panemunės parkas - Panemunėje, Nemuno kilpoje esantis pušynas. 1928 metais buvo pavadintas J.Basanavičiaus šilu. Dabar dažnai vadinamas tiesiog Panemunės šilu.
Miestelėnų mėgiamas nuo 1926 metų. Kurį laiką buvo kurortinė vieta. Vasarą poilsiautojus čia atveždavo Kauno siaurukas. Aplinkui parką steigėsi sanatorijos. Įdomu dar ir tai, jog pušyno takai buvo pavadinti paukščių ir žvėrių vardais (Gandrų, Gegučių, Lakštingalų alėjos, Stirnų, Lapių, Briedžių takai).
Ir dabar šilas yra mėgiama kauniečių poilsio vieta. Čia įrengtos sporto bei poilsio aikštelės, žaidimų aikštelės vaikams, maudymvietės. Lygūs takeliai tinkami važinėtis dviračiais.

Panemunės šilas Paminklas J.Basanavičiui

Žiedinis maršrutas nuo A.Smetonos alėjos

Nuo automobilių stovėjimo aikštelės A.Smetonos alėjoje galite eiti žemutiniu taku palei Nemuną arba aukštutiniu taku per pušyną. Vienas šalia kito, trumpam išsiskirdami ir vėl susiglausdami, jie nuves iki pat Trijų mergelių tilto. Antrasis kyla ir leidžiasi miško kalneliais, tad jei turite ratuotą transporto priemonę (ypač vaikišką vežimėlį) - geriau rinkitės žemutinį taką.
Keliaudami žemutiniu taku pamatysite gamtos paminklą "Ąžuolo ir pušies draugystė". Tai kartu suaugę ąžuolas ir pušis. Dar vadinami ištikimybės simboliu. Pačioje tako pradžioje įrengta žaidimų aikštelė vaikams. Toliau - kelios sporto ir poilsio aikštelės. Atstumas nuo tako pradžios iki Trijų mergelių tilto - apie 2,5 km.

Panemunės parkas Žemutinis takas Vaikų žaidimų aikštelė Ąžuolo ir pušies draugystė

Trijų mergelių tiltas - tai 388,5 metrų ilgio pėsčiųjų tiltas, jungiantis Panemunės parką ir Gričiupio mikrorajoną. Pastatytas 1976 metais. Eidami link tilto kitoje Nemuno pusėje turėjote pamatyti geležinkelio tunelį. Tai geležinkelio Kaunas-Vilnius linija. Galite užlipti ant tilto palydėti traukinių (tikslaus maršrutų laiko ieškokite Lietuvos geležinkelių puslapyje) ar pasigrožėti šilu bei Nemunu nuo apžvalgos aikštelės.

Trijų mergelių tiltas Trijų mergelių tiltas

Šioje vietoje galite apsisukti ir keliauti žemutiniu ar aukštutiniu taku atgal (2,5 km). O jei yra noro - galite tęsti kelionę tolimesniais pušyno takais (3,5 km).
Eikite palei Nemuną Taurakiemio gatve, toliau - Pažaislio ir Pamiškės gatvėmis. Čia takelis įsilies į Gandrų alėją. Ir Gegučių alėja grįšite ten, kur ir pradėjote kelionę. Visą laiką keliausite smagiu, geros būklės asfalto takeliu. Arba pasukite kitais miško takais.

Pušyno takais Pušyno takais Pušyno takais Skruzdėlynas Poilsiui

Viso maršruto ilgis - 5-6 km.


Informacija atnaujinta 2011-05-25