Kaunas. Ąžuolynas

Ąžuolynas - parkas Žaliakalnyje. Pagrindinę teritoriją riboja Perkūno alėja, Vydūno alėja, Radvilėnų plentas, Tunelio gatvė.
Ąžuolyno teritorijoje įsikūrę Kauno sporto halė bei S.Dariaus ir S.Girėno lengvosios atletikos ir futbolo stadionas, kartu su Lietuvos kūno kultūros akademija. Netoliese, Girstupio upelio slėnyje, įrengta vasaros estrada, žymi dėl joje vykstančių dainų švenčių. Ko gero kaip tik dėl jų šis slėnis gavo Dainų slėnio pavadinimą.

Ąžuolynas rudenį Ąžuolyne Ąžuolyne Dainų slėnis

Ąžuolynui taip pat priklauso Vytauto parkas - atrakcionų parkas, įrengtas vakarinėje Ąžuolyno dalyje, bei teritorija palei Kauno apskrities viešąją biblioteką (Radastų g. 2).
Vytauto parkas, kaip pramogoms ir pasivaikščiojimams skirta vieta, buvo suplanuotas ir įkurtas dar 1871 metais. Tuo metu jis buvo vadinamas Petrovka - Rusijos caro Petro I-ojo garbei, kadangi 1872 metais čia vyko caro gimimo 200 metinių minėjimas. Vytauto parku pavadintas 1930 m. Atrakcionai čia veikia ir dabar, nors nebėra taip gausiai lankomi. Lankytojų mėgstamiausi - "Autodromas", "Laiveliai", "Orbita". Bet dažnas čia užsuka tik pasivaikščioti.
Jauku pasivaikščioti ir skverelyje priešais viešąją biblioteką. Jame pamatysite lietuvių ir armėnų tautų draugystę simbolizuojantį chačkarą (autorius Robertas Askarianas, 2004 m.). Biblioteka į šią vietą atsikėlė 1987 m.

Autodromas Orbita Viešoji biblioteka Chačkaras

Pavadinimas šiam parkui suteiktas tikrai ne šiaip sau - čia apstu ąžuolų. Šie šimtamečiai girių galiūnai - tai senovėje augusių ąžuolynų likutis. Kai kurių iš jų amžius siekia net 300 metų, o kamieno skersmuo viršija metrą. Taip pat parke auga liepos, beržai, uosiai, klevai.
Parką puošia skulptūros "Stumbras" (skulptorė Dalia Matulaitė, 1969-1979 m., bronza), "Poilsis" (skulptorius Leonas Strioga, 1966 m., granitas).

Stumbras Ąžuolynas Aikštelė vaikams Poilsis Dariui ir Girėnui

Iš šiaurės rytų į vakarus driekiasi pagrindinė parko alėja, susijungianti su Sporto gatve. Šioje sankirtoje pamatysite paminklą Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui atminti (skulptorius Juozas Šlivinskas, 1993 m.). Ties "Stumbru" alėja atsišakoja, o antroji šaka veda Dainų slėnio ir Sporto halės link. Pasukę šiuo taku, visai netoli nuo "Stumbro" aptiksite žaidimų aikštelę vaikams. Kiti takeliai sudaro žiedinius maršrutus pasivaikščiojimams. Poilsiui įrengti suoliukai. Šiaurinėje parko dalyje - visa suoliukų alėja, puslankiu apgaubianti "Stumbrą". Čia visada smagu pasėdėti medžių paunksmėje, atsikvėpti nuo vasaros kaitros ir pasigrožėti šimtamečiais galiūnais ąžuolais.


Informacija atnaujinta 2010-09-27