Bulvikis

Kelias dienas neapleidžia mintis, kad Nida nesibaigia ta Nida, kurią aš žinau, kad dar yra neaplankytų, neapžiūrėtų vietų. Randu internete, jog nuo Bulvikio rago matosi Ventės rago krantas, tarsi būtų ranka pasiekiamas. Tad prireikia man tą pačiai pamatyti. Traukiu žemėlapį ir bandau akimis vesti liniją tarp Ventės ir Kuršių Nerijos. Atsiduriu ties Bulvikio įlanka. Pasižiūriu, kurlink reikia eiti. Žemėlapis, deja, netikslus. Net nežinau, prireiks nukeliauti 4 ar 8 km, bet tikiuosi, kad rasim žemėlapyje nematomus miško takelius, ir kelionė neprailgs. Tad kitą dieną leidžiamės į žygį.

Nidoje keliaujam pamario taku Preilos link. Kai takas baigiasi (šiek tiek už Tomo Mano namelio), einame Purvynės gatve, vadovaudamiesi dviračių tako Nr. 10 (kuris, pasak žemėlapio, veda reikiama kryptimi) kelio ženklais. Būtent nuo 10-to dviračių tako tikiuosi rasti kokią nuorodą į Bulvikį. Iš pradžių dviračių takas eina keliu, ir pirma abejonė, kur sukti, iškyla keliui sukant į dešinę, o takui tęsiantis tiesiai. Pasirenkame tęsti dviračių taku.
Kai iš tolo pasimato dešinėje prisijungiantis takelis, vėl kyla klausimas, kurią kryptį rinktis. Bet priėjus arčiau, pasimato ir kelio rodyklė (lengviau atsikvepiu), siūlanti į Bulvikį eiti kaip tik tuo takeliu. Taip pat sužinome, jog šioje vietoje yra pusiaukelė (po 3,8 km) tarp Nidos ir Preilos. Tęsiame Bulvikio link.

Nuoroda į Bulvikį

Vėl sankryžėlė. Bulvikio ragas (0,8 km) dešiniau, Bulvikio įlanka (0,5 km) kairiau. Nida – 4,8 km atgal, vadinasi, miško keliuku jau nuėjom 1 km nuo rodyklės dviračių take. Pirmiausia link Bulvikio rago.

Bulvikio nuoroda

Bulvikio ragas yra plačiausia Kuršių Nerijos vieta (3,8 km). Nenuostabu, nes prieš apželdinant kopas tai buvo sparčiausiai auganti vieta – per metus pailgėdavo apie 7 metrus. Atstumas iki Ventės rago – kiek daugiau nei 8 km. Ir didėja, nes marių ardomas Bulvikio ragas mažėja.
Keliaujam miško takeliu. Prabėga lapė. Girdisi įvairių paukščių čiulbėjimas. Pasigirdus marių bangų ošimui, prisimenu perskaitytą versiją apie Bulvikio pavadinimo kilmę (manoma, jog pavadinimas gali būti suteiktas vikingų, nes švedų kalboje bolja - tai banga, o vik - įlanka). Proskynoje pro pušis pasimato Kuršių marios. Priėjus arčiau – iš tikrųjų! Matosi net keli kitame marių krante esantys nameliai. Nors Ventė gal ir neatrodo taip "ranka pasiekiama", kaip teigia turizmo informacijos svetainės. Kairiau matosi Preilos namukų stogai.

Pakeliui Bulvikio ragas Bulvikio ragas Ventės ragas Bulvikio ragas

Bulvikio įlankos link veda platesnis takas – tas pats miško keliukas, atvedęs iki antrosios kelio rodyklės. Kelio gale (ar vingyje) randam ženklą "Nida 5,3 km", pavėsinę, poilsiavietės suolus bei stalus, netgi laužavietę bei kepsninę. Plati aikštė vaikams prisilakstyti. Kitame marių krante matosi tie patys Ventės namukai. Pailsėję keliaujame atgalios.

Bulvikio įlanka Pavėsinė Poilsiavietė Laužavietė Aikštė Laipynės


Informacija atnaujinta 2011-06-04