Birštono apylinkės

Žvėrinčiaus mišką rasite Prienų Nemuno kilpoje. Į jį pateksite, jei įvažiavę į Birštoną, iš karto pasuksite keliuku tarp Birštono tvenkinių. Manoma, jog miškas taip pavadintas todėl, kad kunigaikščio Vytauto laikais jame buvo medžiojami iš Trakų ir Aukštadvario apylinkių atvaryti žvėrys. Miške įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas su sporto aikštelėmis, poilsiavietėmis, laužavietėmis.
Takelis nuves iki Žvėrinčiaus ąžuolo. 15 m aukščio ir 1,8 m skersmens medis nuvirto uragano "Ervinas" metu 2005 metais. 2008 m. netoliese išvirtusio didžiojo ąžuolo pasodintas jo įpėdinis - Kartų ąžuoliukas.

Žvėrinčiaus miškas Žvėrinčiaus miškas Žvėrinčiaus miškas Žvėrinčiaus ąžuolas Kartų ąžuolas

Nemajūnų kaimas yra Birštono savivaldybės rytuose. Taip pat žinomas kaip Nemaniūnai. Nemajūnų Šv. Petro ir Povilo bažnyčia - tai vienintelė Lietuvoje medinė neogotikinio stiliaus bažnyčia, pastatyta 1877 m. Bažnyčioje saugomas iš jaunamarčių juostų surištas kilimas. Sakoma, jog pabuvojus prie šio kilimo, merginoms lengviau surasti jaunikį.

Nemajūnų bažnyčia

Jundeliškių kaimas įsikūręs prie kelio, vedančio iš Birštono į Trakus. Pro kaimą teka Verknės upė. Palei Verknę anksčiau buvę daug dvarų, tačiau iki šių dienų išliko tik Jundeliškių dvaras. Čia gyveno rašytojas Stanislovas Moravskis. Gyvenamasis pastatas medinis, statytas 18 a. pab. Vėliau šalia dvaro buvo įrengtas augalų parkas.

Konglomerato uolą, vadinamą "Ožkų pečiumi" rasite Nemuno ir Verknės santakoje. Konglomeratas - tai nuosėdinė uoliena, sudaryta iš susicementavusių apvalainų uolienų gabalų. Uola yra 6 metrų aukščio. Ožkų pečiumi pavadinta dėl to, kad apylinkių ožkos buvo pamėgusios šioje vietoje šildytis prieš saulę.


Informacija atnaujinta 2008-07-22